חוג וטרינר צעיר לילדים

חוג וטרינריה ובעלי חיים לילדים

חוג וטרינר צעיר לילדים מאפשר לילד להיכנס לתוך עולם קסום, עולם שבו נמצאים בעלי חיים שאנו מכירים וכאלו שמעולם לא פגשנו ולא ידענו על קיומם.

בחוג וטרינריה לילדים נכניס את הילד לנעליו של רופא החיות, נביט מבעד למיקרוסקופ ונסתכל על העולם מקרוב, מקרוב מאוד, נתבונן על צילומי רנטגן ונוכל להשתמש בכליו של הוטרינר ונלמד את עבודתו ונתנסה בהמון פעילויות מרגשות ומהנות.

ולא רק זה, אנו נפגוש אנשי מקצוע מתחום בעלי החיים כמו: מאלפי כלבים מקצועיים שילמדו אותנו את עקרונות האילוף, מטפלים בעזרת בעלי חיים שיסבירו לנו מהי חשיבותם של בעלי חיים בחיינו וכיצד הם משפיעים עלינו וספרי כלבים שיראו לנו איך טיפוח בעל החיים חשוב לו וגם לנו.

החוג מועבר באווירה אישית, מהנה וכייפית בשיתוף עם בעלי חיים שונים ומשונים. החוג משלב בתוכו גם מופעי ראווה (למשל,מופע של כלבים מאולפים) ומשחקים. החוג מעשי מאוד והילדים זוכים להשתתפות מלאה.

כל ילד יזכה ל" ערכת וטרינר צעיר " הכוללת: חלוק של רופא, סטטוסקופ, חומרי חבישה, כובע ומסיכה כירורגית, מזרק (ללא מחט כמובן), מבחנות ועוד.

בחוג וטרינריה ובעלי חיים לילדים, הילד לומד הרבה מעבר לעולם החי והרפואה הוטרינרית, הילד מקבל ערכים חשובים להתפתחותו במסגרת חברתית אשר תואמת את אופיו וגילו, הילד לומד להעניק ולתת ללא תנאים ולהכיר את הסביבה בה הוא חי. הילד לומד על בעלי חיים ויותר חשוב מכך, הילד לומד על עצמו ועל גופו.

החוג עוצמתי,מהנה וחוויתי מאוד לילדים ומועבר ע"י וטרינרים ואנשי מקצוע מהתחום.

"התכנים בחוג, בשונה מחוגי טבע רבים הקיימים כיום, כוללים ערך מוסף מעבר לליטוף חיות ומה שמייחד אותם זה שהם באוריינטציה וטרינרית. במסגרת החוג הילדים מקבלים ערכת וטרינר צעיר הכוללת חלוק, סטטוסקופ וחומרי חבישה העוזרים להיכנס לאווירה בכל פעם שהילדים מגיעים לחוג.

מערך השיעורים בונה הבנה יסודית של עולם החי, תוך שימוש בעזרים כמו מיקרוסקופים, מצגות וסירטונים וכמובן בעלי חיים. הילדים תחילה לומדים להכיר את המערכות השונות בעולם החי מהקטן לגדול, תוך מפגש עם נציגים מכל מערכה, החל מחרקים: פרפרים, דבורים, חיפושיות, עכבישים, מכרסמים: אוגרים, חולדות, עכברים, צ'ינצ'ילות, גרבילים, שרקנים, ארנבוניםחמוסיםזוחלים: צבים, נחשים, לטאות, כלביםגדיים וטלאיםציפורים: תוכים, עורב, ועוד. מידע על חיות שלא ניתן להביא לשיעורים יומחש באמצעי מדיה והפעלות.

במקביל לחשיפה לעולם החי נלמד על עבודתו של הוטרינר דרך שיעורי אנטומיה, פיסיולוגיה ורפואה באמצעות שימוש במודלים להדמיית מערכות גוף בעל החיים, מודלים וציוד וטרינריים, דרך הבדיקה הפיסיקלית של בעל חיים, הצגת עולם ההדמייה (רנטגן, CT וכו), מעבדות חבישה וטיפול בשברים,  ועוד.

דרך הכרת עבודתי כוטרינרית והצגת בעלי החיים שלי המהווים חלק ממשפחתי אני מקווה להנחיל ערכים של כבוד לבעלי חיים ולחנך דור צעיר לאהבת הסביבה ובעלי החיים שבה.

ד"ר שירי שחר – רופאה וטרינרית ומדריכה ראשית בחוג וטרינריה ובעלי חיים לילדים של מיי פטס

לקריאה על מערך השיעורים של חוג וטרינר צעיר לילדים ולפרטים נוספים לחץ כאן


חוג בעלי חיים לילדים
חוג בעלי חיים לילדיםחוג בעלי חיים לילדים
חוג בעלי חיים לילדים

חוג בעלי חיים לילדיםחוג בעלי חיים לילדים