חינוך גור כלבים – צרכים

גור כלבים עושה את צרכיו בבית?

 

 

החלטתם לאמץ גור כלבים מתוקי, חמודי, קופצני וחייכן, קודם כל מזל טוב!

זכיתם בחבר לחיים ובבן משפחה נאמן.
גור כלבים התווסף לכם למשפחה והביא עימו המון שמחה ואושר, אך ישנם גם דברים פחות נחמדים שהוא מביא איתו הביתה וזה את צרכיו ובזה אנחנו לא מעוניינים ומעדיפים למען היגיינת ביתנו שגור הכלבים יעשה את צרכיו בחוץ.

 

אז מה עלינו לעשות על מנת ללמד את גור הכלבים לעשות את צרכיו בטיול ולהתאפק או לאותת לנו כאשר הוא רוצה להתפנות במידה והוא בבית.

לחנך גור כלבים לעשות את צרכיו בטיול ולא בבית זאת לא משימה כ"כ קשה ואינה דורשת הוצאות כספיות על מאלפים או אביזרים כאלה ואחרים, בנוסף חינוך גור כלבים לא לעשות את צרכיו בבית לא אמור לקחת יותר מחודש בממוצע.
מה שכן הדבר דורש מאיתנו זה קצת סבלנות והתמדה.

תחילה נדגיש שחינוך גור כלבים לעשות את צרכיו בטיול או כל פעולה אחרת לא אמור להתבצע באלימות או בצעקות וכמובן שאסור בפירוש לתת מכות, אפילו לא קטנות כאלה על האף, שכן בעבור גור כלבים זוהי מכה חזקה וכואבת. בנוסף, אין צורך ואפילו אסור לדחוף את אפו של גור הכלבים המבולבול אל תוך צרכיו, מעשים אלו לא יחנכו את גור הכלבים ואף יגרמו לו לפחד מכם כל חייו ולא לסמוך עליכם.

אז איך כן ניתן לחנך את גור הכלבים לעשות את צרכיו מחוץ לבית?

כלל ראשון שעליכם לדעת הוא שחינוך טוב הוא חינוך מתגמל אשר מתבצע בזמן הפעולה עצמה.
זאת אומרת שכאשר אנו רוצים לחנך את גור הכלבים לעשות את צרכיו מחוץ לבית אנו צריכים "לתפוס אותו על חם" כאשר הוא עושה את צרכיו.
חשוב להבין ולזכור!
לא יעזור לנו לנסות לחנך את גור הכלבים לאחר שעשה את צרכיו או במועד לא רלוונטי אחר,זהו אינו מעשה חכם, שכן גור הכלבים אינו מבין למה אנו מתכוונים. (כן, גם אם נכניס לו את האף לפיפי, הוא לא יבין למה אנו עושים לו את זה!).

כמו שאמרנו קודם לכן, תהליך החינוך אמור לקחת בממוצע כחודש ימים. בזמן זה השתדלו לצאת עם גור הכלבים לטיולים כל 3-4 שעות. בזמן שאתם מטיילים עם גור הכלבים הבחינו מתי הוא עושה את צרכיו ומייד לאחר שסיים הראו לו את שמחתכם, לטפו אותו ותנו לו צ'ופר טעים כמו עוגיות מיוחדות לכלבים או ממתק מותאם לכלבים.
חזרו על הפעולה זו בכל טיול שבו הכלב עושה את צרכיו מחוץ לבית בטיול.

חשוב לזכור! אין להוציא את גור הכלבים מחוץ לבית לפני שחיסנתם אותו אצל הוטרינר את כל סדרת החיסונים כולל תולעת הפארק.

כלב עושה צרכים בבית

מה עושים כאשר גור הכלבים עושה את צרכיו בבית?

בחרו מילה אחת שלילית כמו "לא" או "אסור" ואיתה תשתמשו בכל תהליך החינוך.
כאשר גור הכלבים עושה את צרכיו בבית ו"תפסתם אותו על חם" בזמן הפעולה, עליכם להגיד את מילה זו בקול חזק ואסרטיבי, אך לעולם לא לצעוק על גור הכלבים, אנו לא מעוניינים בו מפוחד מאיתנו בכל פעם שיראה אותנו עצבניים, ולאו דווקא עליו. לאחר מכן קחו אותו בצורה רגועה ואוהבת החוצה למקום בו עליו לעשות את צרכיו ובמידה והמשיך לעשות שם את צרכיו , צ'פרו אותו ולטפו אותו, במידה ולא הכניסו אותו הביתה ללא צ'ופר.

תהליך החינוך אורך כחודש ודורש התמדה מלאה וסבלנות, אך זה ישתלם לכולם, גם לכם וגם לגור הכלבים המתוק שלכם.
בהצלחה.

נכתב ע"י עומרי אהרון צוות האתר MYanimal
www.myanimal.co.il

אהבתם? פרגנו לנו בשיתוף בפייסבוק ע"י לחיצה על "שיתוף" בראש העמוד.

כל לחיצה מקרבת את בעלי החיים המפורסמים באתר לבית חם.